Yönetim Kurulu Başkanımız

  • ANASAYFA
  • BANKAMIZ
  • Kurumsal
  • Yönetim Kurulu Başkanımız

EYYÜP KARAHAN
İller Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

21.02.1962 tarihinde Gümüşhane’de doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme/Sosyal Siyaset Bölümünden 1984 yılında mezun oldu.

Çeşitli firmalarda Muhasebe ve Satış Sorumlusu olarak görev yaptı. İstanbul İl Genel Meclis Üyeliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği ve Plan Bütçe Komisyon Üyeliği yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan HAMİDİYE A.Ş.’de Ticaret Müdürlüğü, İSFALT A.Ş.,  İSTAÇ A.Ş. ve KİPTAŞ A.Ş.’de Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Kasım 2007 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan AĞAÇ A.Ş. Genel Müdürü olarak görevlendirildi. Ağaç A.Ş., Metro A.Ş. ve Kültür A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yaptı. Temmuz 2014 tarihinde yapılan atamalar sonucunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mali İşler ve İştiraklerden sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirildi. 2021/602 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğüne atandı. 2021 yılında kurulan Türkiye Çevre Ajansı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de 2023 yılına kadar yürütmüştür. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı tasvibi ile 25.08.2023 tarihinde İller Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliğine atanarak 28.08.2023 tarihinde İller Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmiştir.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.