İLBANK A.AŞ.
Ana Sayfa

 İletişim Bilgileri    Site Haritası    English
Basın Açıklaması
 
 

BASIN AÇIKLAMASI

 

İller Bankası A.Ş. Ankara Macunköy Sosyal Tesisleri’ne dair 13-14 Kasım 2019 tarihlerinde bazı medya organlarında yer alan “10 milyonluk konukevi yapılacak” haberleri; tamamıyla belgesiz, mesnetsiz, gerçekle bağdaşmayan iddialardır.

İlbank Macunköy tesisimiz; kurulduğu günden bu yana, sadece İller Bankası çalışanlarına değil, yediden yetmişe tüm vatandaşlarımıza hizmet veren ve Başkentimize mal olmuş bir misafirhane, spor ve organizasyon tesisidir.

Haberlere konu olan proje; vatandaşlarımızın konaklayabildiği misafirhanenin, restoranın, yüzlerce minik ve genç sporcunun eğitim gördüğü voleybol salonunun, halı sahanın, yürüyüş alanlarının ve kreşin bakımını; tüm kampüsün aydınlatılmasını, tesis ve peyzaj alanlarının iyileştirmesini, yeşil ve ağaçlık alanların artırılmasını kapsayan detaylı bir bakım, onarım ve tadilat çalışmasıdır.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından iddia edildiği gibi; Sayın Bakanımıza özel bir alanın oluşturulması söz konusu değildir.

Tadilat işleminin temel gayesi; vatandaşlarımıza açık bir tesisin yine vatandaşlarımıza daha iyi ve kaliteli hizmet sunması için yenilenmesidir.

Yine haberde geçen “ithal ürünlerin kullanılacağı” iddiası tamamen gerçek dışıdır. Tüm tadilat sürecinde yerli ve milli ürünler kullanılacaktır.

86 yıllık köklü geçmişiyle, ülkemizin kalkınmasında öncü bir kuruluş olan İller Bankası’na karşı yapılan haberler, akla izana sığmayan, mesnetsiz, hayal mahsulü, masa başında üretilmiş, art niyetli ve karalamadan ibarettir.

Söz konusu haberlere ilişkin İller Bankası A.Ş. olarak hukuki süreci başlatmış bulunmaktayız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

İLLER BANKASI ANONİM ŞİRKETİ

 

İLBANK - Basın Açıklaması